Спринклери: точне рішення для ваших потреб

Дуже часто спринклери вважаються марнотратним та неточним способом зрошення. Але це точно не стосується міні та мікро спринклерів Netafim. Тому що наші системи розроблені розумно та ефективно з відносно низькими показниками опадів та ідеальним розподілом води, що імітує дощ. Сьогоденні технології дарують захоплюючі інструменти фермерам, які хочуть мати ідеальний розподіл води та поживних речовин, або використовувати спринклери для клімат-контролю, пом’якшення морозів та розведення рослин. Познайомтесь з цим дивовижним світом можливостей.

На що зважати, обираючи систему спринклерного зрошення для своїх культур

Розміщення спринклерів
Відстань між спринклерами для ваших культур, головним чином, визначається, приймаючи до уваги способи посадки та агро-механічні транспортні засоби і інструменти, які використовуються. Тим не менш, є й інші фактори, які необхідно приймати до уваги. Чим ближче розташовані спринклери, тим більше одиниць та труб вам знадобиться, та тим дорожчою буде ваша система.

З іншого боку, більша відстань між спринклерами робить більш складним досягнення рівномірного розподілу води. Особливо на вітряній місцевості.

Швидкість потоку спринклерів та загальна швидкість опадів у системі
Дуже важливо обрати рішення, яке в змозі забезпечити щоденні потреби ваших рослин та попередити стікання води, яке спричиняє нерівномірний розподіл води та ерозію ґрунту. Дуже важливо обрати точну систему зрошення, яка буде відповідати здатності ґрунту до інфільтрації.

На відміну від центрально-поворотних зрошувачів та дощовиків, які мають високий щогодинний потік, точні спринклерні системи мають низьку та середню норму опадів, тож вони утворюють стікання.

Розмір краплі та вплив струменя
Агресивні струмені можуть пошкодити ваші рослини, розкрити насіння та спричинити ерозію ґрунту або утворити забруднену кірку. З іншого боку, дуже м’які струмені можуть створювати маленькі краплини, які здуватиме вітром, або які випаровуватимуться, що також негативно впливає на рівномірний розподіл води. Обирайте спринклери, які досягатимуть необхідної відстані та підтримуватимуть рівномірну схему розподілу.

Системи спринклерного зрошення для садів та захист від морозів

Повне покриття зрошення саду
В багатьох насадженнях необхідно зрошувати всю поверхню саду. Спринклери, які використовуються в таких випадках мають маленький кут траєкторії та потужні струмені, які спроєктовані таким чином, щоб потрапляти на стовбур дерева, нижче листя. Ці системи надійні, прості в обслуговуванні та стійкі до складних водних умов.

Локалізоване зрошення садів
Такі рішення мають в своїй основі мікро-спринклери, та розроблені для зрошення кореневої зони дерев. Цей тип зрошення залишає сухою зону між рядами культур, та найбільш ефективно використовує воду та поживні речовини. Найбільш рекомендовано для дерев з широкою та неглибокою кореневою системою та для місцевостей з піщаними або кам’янистими ґрунтами.

Захист від морозів
Пошкодження морозами ваших садів може призвести до втрати врожаю або навіть до гибелі дерев, тож визначення правильних спринклерів та розміщення культур є критично важливим. Netafim пропонує рішення для пом’якшення морозів в садах, яке засновується на створенні водяного шару, який ізолює фруктові дерева захисним водним покриттям, забезпечуючи пом’якшення морозу найбільш ефективно.

Як досягти такого захисту при одночасній активації великих територій, при низьких інвестиціях, та приймаючи до уваги доступність води? Ось де стають у нагоді розумні еміттери та ефективний дизайн.

Отримайте безкоштовну пораду від наших експертів щодо захисту від заморозків

На що звертати увагу, обираючи зрошувальну систему для захищених культур

Відстань між сприклерами
Де цінність культури є високою, а однорідність – ключовою, прагніть ідеального розподілу води у ваших теплицях. Не згоджуйтесь на менш, ніш ідеальне.

Швидкість потоку спринклерів і загальна швидкість опадів у системі
Коли з  розміщенням визначилися, оберіть швидкість потоку, яка буде оптимальною для вашого типу ґрунту або субстрату, який використовується, та відповідає необхідним інтервалам зрошення.

Розмір краплини
Дрібні краплини випаровуються та підвищують рівень вологості або створюють охолоджуючий ефект.

Більші краплини мають більшу силу та необхідні, коли щільне листя покриває субстрат. Тож обирайте спринклери, беручи до уваги, якого розміру краплини вам потрібні, та зважаючи на вплив на довкілля та тип культури.

Отримайте безкоштовну пораду від наших експертів
ЗВ'ЯЗАТИСЬ З НАМИ
Потрібна допомога у пошуку найкращого рішення для вашого господарства?

Потрібна допомога у пошуку найкращого рішення для вашого господарства?

Зверніться до нас, і ми обговоримо що саме вам потрібно