• ВІДКРИТИЙ ГРУНТ
  • Сади

Олійна пальма

Вирощування олійної пальми (Elaeis guineensis Jacq.) надзвичайно збільшилося в минулі роки завдяки зростаючій у світі потребі як у овочевих оліях, так і в сировині для біопалива. Ця культура зростає в більш, ніж 20 країнах, розташованих на широтах між 20° на північ і 20° на південь від екватора. В усьому світі ділянки з вирощуваною олійною пальмою займають 11 мільйонів гектарів, а загальне виробництво пальмової олії склало в 2007 р. 35 мільйонів тонн. За прогнозами, на 2015 р. попит на пальмову олію становитиме 68 мільйонів тонн із загальної потреби в овочевій олії в 170 мільйонів тонн. На сьогодні Південно-Східна Азія є головним регіоном, що виробляє пальмову олію, при цьому в 2007 р. на долю Малайзії та Індонезії припало близько 86% світового виробництва пальмової олії. Індія, Китай і Європейський Союз є головними світовими імпортерами  пальмової олії.

лійна пальма – це культура, що культивується, головним чином, у вологому тропічному кліматі, однак її адаптовано до широкого спектра кліматичних умов, які варіюють від вологого тропічного до сухого напівпустельного тропічного типів клімату. Ця рослина зростає і добре почувається на цілій низці різних ґрунтів. Найбільш поширеним і високоврожайним різновидом олійної пальми є "Тенера". Оптимальна густота насаджень становить 143 пальми на гектар.
Застосування крапельного зрошування і фертигації довело свою технічну здійсненність, економічну вигідність і прибутковість як у вологих тропічних районах, так і в напівпустельних місцевостях. Із застосуванням крапельного зрошування зареєстровано підвищення врожайності (від 15 до 25%), а також економію водних ресурсів, добрив, електроенергії і людської праці.
В умовах Індії на ділянці з десятирічними олійними пальмами, що зрошувалися за допомогою крапельної системи, зареєстровано 26 тонн свіжих плодів на гектар, чиста дисконтована вартість становила 12277 доларів США/гa, дисконтована норма прибутку – 63%,  а термін окупності склав 5 років.
 

Потребу культури у воді оцінено в 1.4–2.8 мм/день у розсаднику і  від 2.4 до 5.5 мм/день на основному полі. Олійній пальмі потрібно багато поживних речовин. ЇЇ коренева система волокниста і розміщується неглибоко, тому для покращення доступу до кореня рослини поживних речовин та підвищення ефективності їхнього застосування рекомендовано фертигацію. Метою програми фертигації є зменшення різниці між потребою олійної пальми в поживних речовинах і їх наявністю. Рекомендована доза поживних речовин для олійної пальми, зрошуваної за допомогою крапельної системи, становить 150 N, 90 P2O5 і 425 K2O кг/гa. Потреба в поживних речовинах у перерахунку на тонну свіжих плодів оцінено в 8.0 кг азоту, 2.5 кг фосфору, 13.2 кг калію і 4.2 кг магнію.
 

До інших методів догляду за цією культурою належать формування листяного покрову, підрізання гілок, захист врожаю від шкідників і захворювань, винищення бур’янів у разі потреби, маніпуляції з врожаєм під час його збирання і після цього, з метою мінімізації його втрат.

"Нетафім" – лідер в області знань про вирощування олійної пальми
Пан Амі Чарітан (Ami Charitan) (має ступінь бакалавра в галузі сільського господарства) з 1997 р. посідає посаду Головного Агронома в області багаторічних рослин і вирощування врожаїв багаторічних рослин в Агропромисловому відділенні компанії "Нетафім". З часу приєднання до "Нетафім" у 1960 р., Амі посідав різні агрономічні й управлінські посади, в тому числі Президента відділення "Нетафім" у США, Генерального менеджера відділення "Нетафім" у кібуці Хацерім і управляючого фермерським хазяйством фруктових дерев.

Наукова і академічна діяльність
Амі Чарітан задіяний у експериментах щодо новаторських рішень у зрошуванні садів. Він має ступінь бакалавра в галузі ґрунтознавства і садівництва, отриманий на факультеті сільського господарства Єврейського університету в Ієрусалимі (1975 р.), і вивчав управління комерційними підприємствами в межах програми LAHAV, що функціонує в Університеті Тель-Авіва. 

Роздрукувати

Site by NGSoft.
Remember my preferences